Pages Menu
Categories Menu
Kilka zalet piwa

Kilka zalet piwa

Większość z nas nie odmówi sobie zimnego piwka podczas spotkania ze znajomymi lub wizyty w ulubionym klubie czy pubie. Trunek jest smaczny, orzeźwiający i w dodatku ma wspaniałą zdolność do wprowadzania ludzi w pogodny nastrój. Dodaje też niezbędnej odwagi, gdy w pobliżu znajdzie się atrakcyjny przedstawiciel płci przeciwnej. A na tym nie koniec plusów spożywania złotego napoju. Piwo ma jeszcze wiele innych zalet, z których większość piwo nie zdaje sobie sprawy.

Zdarza się, że gdy ilość alkoholu we krwi przekracza rozsądny limit, zaczynamy tworzyć wielkie życiowe plany albo toczyć debaty ideologiczne i światopoglądowe. Taki przypływ motywacji nie ma jednak wiele wspólnego z jasnym i racjonalnym rozumowaniem. Jednak okazuje się, że niewielka trunku, czyli np. jedno piwo, może wpłynąć pozytywnie na klarowność myśli. Zauroczeni tym faktem Belgowie pozwalają na wypicie kufla piwa… uczniom podczas szkolnej przerwy.

Cookers manufacturers - click here

Piwo ma również pozytywny wpływ na zdrowie. Regularne spożywanie niewielkich ilości trunku może zredukować ryzyko pojawienia się poważnych chorób serca. Dotyczy to głównie ciemnego piwa. Poza tym ulubiony napój piwoszy jest cennym źródłem wielu witamin i składników odżywczych. Znajdziemy wśród nich witaminę B, kwas foliowy oraz magnez.

Browar jest za to często oskarżany o dodatkowe kilogramy i rosnący brzuch, który doczekał się nawet określenia „mięsień piwny”. Jednak dietetycy mają na ten temat zupełnie inne zdanie – wbrew pozorom po browar warto sięgnąć nawet w trakcie diety. Przynajmniej w trakcie diety niskotłuszczowej. Powodem jest niska zawartość sodu, cholesterolu i tłuszczów w piwie.

Wentylator

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *